پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 2890145 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31701668
کد خبر : 181941 تاریخ ثبت : 1396/10/20 13:46 نظرات تایید شده : 23
در واکنش به اتفاقات اخیر؛

فرماندار بوشهر: اگر رای دیوان عدالت برای بازگشت میگلی‌نژاد به شهرداری ابلاغ شود، اجرا می گردد

خلیج فارس: خلیج فارس: طی ماههای اخیر مدیریت شهری مرکز استان درگیر کشمکش شورا و شهرداری بر سر قانونی بودن حضور میگلی نژاد در شهرداری بوده است.

خلیج فارس: طی ماههای اخیر مدیریت شهری مرکز استان درگیر کشمکش شورا و شهرداری بر سر قانونی بودن حضور میگلی نژاد در شهرداری بوده و این در شرایطی است که با پیگیری های میگلی نژاد، صدور حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف مصوبه پایان کار وی بصورت موقت هم نتوانسته به این وضعیت پایان دهد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ نشست اخیر اعضای شورای شهر که بصورت علنی در این خصوص برگزار شد، بدون نتیجه مشخصی درباره ارائه لایحه دفاعیه به دیوان عدالت یا حضور میگلی نژاد در شهرداری به پایان رسید.

از طرفی با توجه به حکم موقت دیوان عدالت اداری، فرآیند انتخاب شهردار برای بوشهر نیز از سوی شورا متوقف شده و عملا مدیریت شهری مرکز استان در حالت بلاتکلیفی می باشد، آن هم در شرایطی که در آستانه نوروز می باشیم و اغلب پروژه های شهرداری در وضعیت راکد قرار گرفته است.

فرماندار بوشهر در نخستین واکنش رسمی به ماجرای صدور حکم موقت دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف مصوبه پایان کار میگلی نژاد تا زمان صدور حکم قطعی، اظهار داشت: در صورت رای دیوان عدالت اداری برای بازگشت میگلی نژاد به شهرداری هر مقام قضایی مکلف است تا آن رای را طبق قانون به اجرا بگذارد.

عباس جمشیدی ادامه داد: در صورت ابلاغ چنین حکمی به فرمانداری، ما آنچه را که قانون می گوید اجرا و ایشان قانونا شهردار اعلام خواهند شد.

جمشیدی که با ایسکانیوز گفتگو کرده، افزود: زمانی عذر آقای میگلی نژاد را خواستند به آن دلیل که وی مدرکی دال بر ایثارگری ندارد تا بتواند اعضای شورا را درخصوص ادامه کار قانع کنند، در این چرخه اداری تفاسیر متعددی از سوی مجلس و وزارت کشور صورت گرفت اما نظرات آن ها را نمی توان برای دستگاه های اداری یا شوراها الزام آور دانست و نامه وزارت کشور (درباره منع بکارگیری بازنشستگان مگر آنهایی که از قانون مستثنی باشند) جنبه توصیه ای یا ارشادی دارد که نمی توان آن را الزام آور دانست.

وی ادامه داد: سلسله مراتب ابلاغ حکم شهردار آن گونه است که ابتدا به استاندار و سپس به فرمانداری ابلاغ خواهد شد.

فرماندار بوشهر تصریح کرد: در صورت ابلاغ حکم به ما حتما آن دستور را اجرا خواهیم کرد و برای ما تفاونی ندارد که شهردار چه کسی است.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز هرچقدر شهر بلاتکلیف تر باشد مشکلات هم بیشتر خواهد شد و در صورت نبود شهردار کار فرمانداری هم بیشتر خواهد بود.

در این زمینه
شهرداری بوشهر همچنان بلاتکلیف/ جلسه شورا بی‌نتیجه ماند