دولت برخی محدودیت‌ها را با بی‌رغبتی اعمال می‌کند/ معتقد به آزادی اینترنت هستیم
خلیج فارس: ابتکار ادامه داد: دولت معتقد به آزادی اینترنت و بهره مندی صحیح از فضای مجازی است ولی یک سری اتفاق هایی افتاد که فضا را به سمتی برد که دولت مجبور شد از این جهت گیری‌ها عبور کند.
كدخبر: id-181791
تاريخ: 2018-01-09 00:28:10

خلیج فارس: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: دولت حامی بیان نقد، مشکلات، کاستی‌ها، بی‌عدالتی و تبعیض است و در جایی که به دلیل برخی سوء استفاده‌ها ناچار به اعمال برخی محدودیت‌ها می‌شود این کار را با بی‌میلی، بی‌رغبتی و تاسف انجام می‌دهد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ معصومه ابتکار روز دوشنبه در سفر یکروزه خود به استان بوشهر در نشست با سازمان های مردم نهاد این استان افزود: دولت دوازدهم از نقد استفاده می کند و باید فضا برای طرح مشکلات و اعتراض ها در چارچوب قانون مهیا باشد.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تاکید کرد: مردم اگر مشکل و کمبودی دارند و احساس بی عدالتی و تبعیض می کنند باید فرصت بیان آنها را داشته باشند.

گزیده اظهارات وی در این نشست را به نقل از ایسنا می خوانید:

  • دولت معتقد به آزادی اینترنت و بهره مندی صحیح از فضای مجازی است ولی یک سری اتفاق هایی افتاد که فضا را به سمتی برد که دولت مجبور شد از این جهت گیری‌ها عبور کند. این محدودیت ها به نفع هیچ کسی و هیچ بخشی از جامعه نیست و ما را از آرمان‌ها و جهت گیری‌های اصلی خود دور می کند.
  • با توجه به اهمیت نقش سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) در پیشبرد امور، دولت مصصم و پیگیر تدوین و تصویب قانون برای این تشکل ها و مشارکت عمومی است. تصویب این قانون می تواند بسیاری از خلاءهای موجود در زمینه فعالیت سازمان های مردم نهاد را برطرف شود.
  • در آیین نامه مربوط به شورای برنامه ریزی از زمان دولت اصلاحات سازمان های مردم نهاد به عنوان عضو معرفی و در دولت تدبیر و امید نیز نماینده شبکه سازمان های مردم نهاد محیط زیست به عنوان عضو کارگروه آمایش سرزمین شورای برنامه ریزی معرفی شد.
  • طرح تاب آوری از جمله طرح های مثبت مطرح توسط استان بوشهر است که امروز تفاهم نامه اجرای مرحله دوم آن با استاندار بوشهر امضا می شود. تلاش می شود این طرح با همکاری سازمان های مردم نهاد، تسهیل گران، استادان دانشگاه و متخصصان با قوت ادامه باید. در این طرح علاوه بر زنان خانواده نیز دیده شده است.
  • همان اندازه که نگران فساد، تبعیض و بی عدالتی در بخش دولتی هستیم در یک جامعه مدنی پیشرفته نیز نگران این مطالب هستیم، در این شرایط است که سازمان های مردم نهاد باید کمک کنند و ساز و کارهای نظارتی درون خود را ارتقا دهند.
  • اگر الان فضای مجازی وجود دارد و بر آزادی آن تاکید داریم به همان میزان به انضباط آموزش و ساماندهی و نظام مند کردن این فضا نیز تاکید می کنیم، زیرا این فضا می تواند بسیار آسیب زننده باشد و به نظام ارزشهای اخلاقی و باورها و ساختارهای اجتماعی ما ضربه وارد کند.