پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1847212 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 24084781
کد خبر : 177069 تاریخ ثبت : 1396/9/13 21:03 نظرات تایید شده : 8
با غیبت نماینده شهرستان بوشهر

در انتخابات نمایندگان بوشهر برای شورای عالی استان‌ها چه گذشت؟

خلیج فارس: نشست شورای اسلامی استان بوشهر برای تعیین هیئت رئیسه و انتخاب نمایندگان در شورای عالی استانها با حاشیه هایی همراه بود.

خلیج فارس: نشست شورای اسلامی استان بوشهر برای تعیین هیئت رئیسه و انتخاب نمایندگان در شورای عالی استانها با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش «خلیج فارس»؛ در این انتخابات که در استانداری برگزار شد، نمایندگان 9 شهرستان از 10 شهرستان استان حضور داشتند. از شهرستان بوشهر فردی حاضر نشده بود که دلیل آن اختلاف نمایندگان شوراهای شهر خارگ، عالیشهر، چغادک و بوشهر بوده که مانع تعیین نماینده ای برای شورای استان گردید.

در این نشست، چهار نفر برای راهیابی به شورای عالی استانها کاندیدا شدند.

سید علی‌اکبر فاطمی از دشتی و طاها دشتی از کنگان به نمایندگی از ائتلاف جنوب استان و ابراهیم مقیمی از عسلویه و نوید متین از دشتستان به نمایندگی از ائتلاف شمال استان کاندیدا شدند.

در این نشست که نماینده شورای شهرستان بوشهر به دلیل عدم برگزاری انتخابات شورای شهرستان غایب بود، ائتلاف جنوبی ها با پنج رای موفق شد برای چهار سال کرسی‌های نمایندگی استان در شورای عالی استانهای کشور را تصاحب کند.

براین اساس، نمایندگان دشتی، تنگستان، دیر، جم و کنگان به سید‌ علی‌اکبر فاطمی و طاها دشتی نمایندگان پیشین بوشهر در شورای عالی استان ها رای دادند و نمایندگان شوراهای دشتستان، عسلویه، گناوه و دیلم نیز به ابراهیم مقیمی و نوید متین رای دادند.

همچنین در نشست اعضای شورای اسلامی استان، سید مصطفی حسینی به عنوان رئیس شورای استان انتخاب شد. وی از شهرستان تنگستان به شورای استان راه یافته است.

همچنین حسن رمضانی (از جم) بعنوان نائب رئیس و محمد شهمرادی (از گناوه) بعنوان منشی شورای استان انتخاب شدند.

سید محمد حسینی‌زاده (از دیر) هم به عنوان نماینده در شورای حل اختلاف شوراهای استان انتخاب شد.

گفته می شود گزینه مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری برای ریاست شورای استان، "متین" عضو شورای شهر برازجان بوده که گویا خواهرزاده آقای مدیرکل می باشد، اما ظاهرا تنها رای خودش را داشته است.

 کلمات کلیدی خبر : شورای اسلامی