پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 3679754 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32490216
کد خبر : 175285 تاریخ ثبت : 1396/8/29 22:46 نظرات تایید شده : 14
در پی اجحاف به سهمیه بومی ها؛

اعتراضات به آزمون استخدامی نفت گسترده شد/ نمایندگان استان به زنگنه نامه دادند+تصویر

خلیج فارس: وزارت نفت درحالی پس از 5 سال آزمون استخدامی برگزار و ثبت نام از متقاضیان را آغاز کرد که ابهامات آن اعتراضاتی را در استان بوشهر شکل داده و این روند در خوزستان هم ادامه یافت.

خلیج فارس: وزارت نفت درحالی پس از 5 سال آزمون استخدامی برگزار و ثبت نام از متقاضیان را آغاز کرد که ابهامات آن اعتراضاتی را در استان بوشهر شکل داده و این روند در خوزستان هم ادامه یافت.

به گزارش «خلیج فارس»؛ مهمترین اعتراضات در استان بوشهر به این آزمون، شرط معدل فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد و رتبه کشوری فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی است که سهم متخصصین و فارغ التحصیلان بومی بالاخص استان بوشهری ها را نزدیک به صفر کرده، از طرفی سهمیه بومی ها از 50 درصد مصوبه دولت به 30 درصد کاهش یافته است!

پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» در راستای مسئولیت رسانه ای خود، روز جمعه در این خصوص یادداشتی منتشر و خواستار پیگیری نمایندگان استان برای اصلاح شرایط این آزمون شد.

روز بعد نیز خبر اعتراض مکتوب سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر نادیده گرفتن برخی الزامات این آزمون منتشر گردید که در آنها به وزیر نفت تاکید شده که ایرادات را اصلاح کند.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/08/28/13960828135452358125464110.jpg

روز یکشنبه هم نامه اعتراضی رییس مجمع نمایندگان خوزستان خطاب به وزیر نفت رسانه ای شد تا شاید تلنگری به نمایندگان بوشهر باشد. همزمان نامه نماینده اهواز در مجلس خبرگان هم به زنگنه رسانه ای شد که درخواست اصلاح شرایط آزمون را داشت.

نهایتا پیش از ظهر دوشنبه بود که اولین نماینده استان نامه ای رسمی خطاب به وزیر نفت درباره اشکالات این آزمون استخدامی را منتشر کرد و آن سکینه الماسی بود. نماینده جننوب استان در نامه اش به زنگنه 8 درخواست داشته که تعدیل و اصلاح شرایط کار مرتبط، اصلاح شرایط فارغ التحصیلان خصوصا رتبه های زیر 4000 در دانشگاههای دولتی و تمدید زمان ثبت نام به دلیل فرصت کم و تعداد زیاد متقاضیان، از مهمترین خواسته های وی بوده است.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bvdfqqekkhl1rmebokb757bp6.jpg

بعد از ظهر دوشنبه هم مجمع نمایندگان استان در مجلس نامه ای با امضای هر 4 نماینده بوشهر رسانه ای کرد که درخواست های مطرح شده مشابه نامه سکینه الماسی بود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bvdfqqejjkt15ec1k1odb41odg5.jpg

در همین حال فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس و نماینده اندیمشک هم در نامه ای به وزیر نفت، نسبت به ایرادات آزمون استخدامی این وزارتخانه و برخی سهمیه های بلاوجه در آن اعتراض کرده و از وی خواسته تا دستور اصلاح این ایرادات داده شود.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1bvdfqqek13oi1pfmcoks3k14ti8.jpg

البته خادمی نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای با رسانه ها معتقد است: آزمون استخدامی نفت به نوعی یک تبعیض است و باید به تعویق بیفتد تا اصلاحات لازم در شرایط آن از سوی وزارت نفت اعمال شود

 هدایت الله خادمی اظهار کرد: مجمع نمایندگان خوزستان در نامه‌ای به وزیر نفت تاکید کرده که حق جذب نیروهای بومی در این آزمون رعایت شود و مورد توجه قرار گیرد. کمیسیون انرژی نیز در نامه‌ای از وزیر نفت خواسته تا اصلاحاتی را در شرایط آزمون استخدامی نفت انجام دهد.

به گفته خادمی، در آزمون استخدامی نفت اگر قرار باشد برای یک شخص در خوزستان محروم با این میزان مشکلات، همان شرایطی در نظر گرفته شود که برای یک فرد در تهران مد نظر قرار می‌گیرد، ظلم است و وزرات نفت باید به این مساله توجه ویژه کند.

باید منتظر ماند و دید زنگنه زیر بار اعتراضات گسترده به اجحاف و نادیده گرفتن حقوق بومیان مناطق نفت خیز خواهد رفت یا به مقاومت تن می دهد؟!

در این زمینه
سکوت عجیب نمایندگان استان بوشهر درباره آگهی استخدامی وزارت نفت