پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 11505332
کد خبر : 161275 تاریخ ثبت : 1396/5/21 08:47 نظرات تایید شده : 10
شنیدنی‎‏های هفتگی «خلیج‌فارس»؛

تغییر فرمانده انتظامی استان/ زمان انتخابات هیات فوتبال بوشهر/ تغییرات زودرس در ادارات

زمان رسمی شروع فعالیت شوراهای شهر و روستا، تغییر امام جمعه چغادک، 3 قربانی برق گرفتگی در عسلویه طی یک هفته، اعتراض به لیست قبول شدگان فازهای 15 و 16 پارس جنوبی و غیرفعال شدن نیمی از رسانه های مکتوب استان برخی از شنیدنی های هفتگی «خلیج فارس» است

خبرنگاران «خلیج فارس» در جریان پیگیری های خبری خود به زمزمه هایی برمی خورند که میهمان کردن خوانندگان به این شنیده ها خالی از لطف نیست:

 • گفته مي شود سردار عباس زاده فرمانده انتظامی استان به همین سمت در خوزستان منصوب خواهد شد. از سرهنگ رزمی جانشین فعلی فرمانده انتظامی استان به عنوان جانشین عباس زاده یاد می شود، هرچند خبر می رسد جانشین فرمانده انتظامی یکی از استان های کشور گزینه اصلی می باشد.
 • براساس اعلام معاون عمرانی و شوراهای وزارت کشور، پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا از اول شهریورماه کار خود را آغاز خواهند کرد. پیش از این زمان های متفاوتی برای شروع بکار شوراها اعلام شده بود.
 • درخواست برای علنی شدن جلسات دفاع از برنامه شهرداران پیشنهادی افزایش یافته است. گویا پس ازآنکه شورای چند شهر کشور از جمله شیراز، مشهد و تهران جلسات با نامزدهای شهرداری را بصورت زنده در فضای مجازی پخش می کنند در بوشهر نیز این پیشنهاد مطرح شده و برخی منتخبان هم از این موضوع حمایت کرده اند شیشه ای شدن جلسات شوراها یکی از مطالبات اصلی شهروندان از منتخبانشان می باشد که برگزاری علنی برنامه گزینه های احتمالی شهرداری در این راستا می باشد.
 • خبر می رسد ثبت نام کاندیداهای ریاست هیات فوتبال استان بوشهر از 22 تا 28 مردادماه صورت می گیرد. مهلت ریاست این هیات 15 مهرماه به پایان می رسد.
 • تغییرات زودرس در برخی ادارات استان آغاز شده است. در شرایطی که کابینه دولت دوازدهم در انتظار تعیین تکلیف می باشد، در برخی ادارات تغییراتی در سطح معاونان در دستور کار قرار گرفته است.
 • امام جمعه چغادک تغییر کرد. حجت الاسلام موسوی که از 9 سال پیش عهده دار این سمت بوده، دیروز آخرین خطیب نمازجمعه این شهر بود و پس از آن به قم رفته است. از حجت الاسلام خدری مدیر حوزه های علمیه بوشهر به عنوان جایگزین وی یاد می شود.
 • برق گرفتگی در عسلويه طی هفته گذشته سه قربانی داشته است. فردی ۴۸ ساله از اهالی روستای بستانو، جوان ۲۸ ساله شهرکردی در کارواش نخل تقی و شهروند اهل روستای گله دار سه قربانی برق گرفتگی در این شهرستان بوده اند.
 • عزت الله ضرغامی که به دعوت بسیج رسانه بوشهر در مراسم روز خبرنگار حضور یافت در اینستاگرام خود با انتشار عکسی سلفی نوشت: سوغات من از بوشهر برداشت جدیدی بود که از مردم به ویژه جوانانش پیدا کردم.

 • به لیست قبولی های استخدام فازهای 15و 16اعتراضاتی مطرح شده است.امام جمعه اهل سنت عسلویه گفته: از تعداد ٢٦٥ نفر قبولی در فازهای 15و 16 فقط ٦ نفر از جوانان عسلويه هستند، انتظار ما از مديران و مسئولين اين نبود.
 • باردیگر انتخاب رییس مجمع نمایندگان استان زمینه ساز بروز اختلافات نمایندگان استان شد. در شرایطی که بوشهر 4 نماینده در مجلس دارد که هرکدام سالی یکبار می توانند رییس مجمع شوند، مشخص نیست اگر تعداد نمایندگان بیشتر بود، چه اتفاقاتی رخ می داد! قرار است یکشنبه این هفته مجددا در حاشیه صحن علنی مجلس، رای گیری یا قرعه کشی برای تعیین رییس مجمع نمایندگان استان برگزار شود.
 • دادستان عمومی و انقلاب دشتستان گفته که موضوع شناسایی، دستگیری، اعمال قانون و اجرای مجازات متناسب برای فروشنده یا حمل و استفاده کنندگان سلاح غیر مجاز در شهرستان با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.
 • دستورالعمل موسسه اعتباری آرمان برای کارکنان خود مبنی بر افتتاح حساب در موسسه "ملل" صادر گردیده است. انتظار می رود این موضوع به زودی به سپرده گذاران هم اعلام شده تا زمینه پرداخت مطالبات فراهم شود.

 • کارکنان عسلویه مشکل خون ندارند. این مطلب را حسین زاده رئیس ستاد بهداشت و درمان نفت بوشهر گفته و ادامه داد: با قاطعیت اعلام می کنم از لحاظ خون و فرآورده‌های خونی، کارکنان و ساکنان  جم و عسلویه هیچ مشکلی ندارند و هر سال در چند مرحله خون گیری در این منطقه انجام می شود که موید این مطلب است.
 • حیدر اسکندرپور که در دهه 70 شهردار بوشهر بود، در رای گیری اولیه منتخبان شورای پنجم شیراز، گزینه دوم برای تصدی این سمت شده است.
 • عبدالحمید خدری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم گفته: بزودی شماری از خبرنگاران را برای حضور در مجلس و آشنایی با فضای کار پارلمان، به تهران دعوت خواهد کرد.
 • نیمی از رسانه های مکتوب استان غیرفعال هستند. مازیار هوشمند مدیر خانه مطبوعات استان در نشست خبرنگاران با استاندار بوشهر ضمن اعلام این مطلب گفت: رسانه های مکتوب بوشهر نیازمند حمایت برای رفع مشکلات خود می باشند. وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر بیش از ششصد نفر در حوزه های گوناگون از خبرنگار تا سرپرست های خبرگزاریها و روزنامه ها مشغول فعالیت هستند، ادامه داد: 2 روزنامه، 27 هفته نامه، چندین فصل نامه و 32 پایگاه خبری از جمله رسانه هایی دارای مجوز فعالیت می باشند.