پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 29095394 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49429770
کد خبر : 138121 تاریخ ثبت : 1395/11/29 10:42 نظرات تایید شده : 20
«خلیج فارس» گزارش می دهد

سیل در 8 شهرستان استان/ یک نفر قربانی شد/ مسدود شدن راهها+ تصاویر

خلیج فارس: بارندگی های سیل آسا باعث درگیر شدن 8 شهرستان از 10 شهرستان استان با این مشکل، مسدود شدن راههای اصلی و روستایی بسیاری از نقاط و مرگ یک خانم شد.

خلیج فارس: بارندگی های سیل آسا باعث درگیر شدن 8 شهرستان از 10 شهرستان استان با این مشکل، مسدود شدن راههای اصلی و روستایی بسیاری از نقاط و مرگ یک خانم شد.

به گزاررش«خلیج فارس»؛ سامانه بارشی که از صبح پنجشنبه در استان بوشهر فعال شده بود، عصر و بامداد جمعه بارش کم سابقه ای را در اغلب نقاط رقم زده و همراه آن سرازیرشدن آب از نقاط بالادست رودخانه ها در استان های فارس و کهکیلویه و بویراحمد نیز حجم و دبی آب رودخانه های استان را بالا برد.

آبگرفتگی جاده بوشهر- برازجان (حدفاصل پل غیرهمسطح چغادک تا روستای احمدی)

از شهرستان دیر خبر می رسد برخی منازل در شهرهای دیر و بردستان دچار آبگرفتگی و تخلیه شد. همچنین هلال احمر سه خودرو پراید با 10 سرنشین را که در باران گرفتار شده بودند، نجات داد. آبگرفتگی در این منطقه ادامه دارد.

غرق شدن 20 شناور در ساحل دیر به دلیل بارندگی شدید

در کنگان نیز بارندگی شدید، موجب راه افتادن آب در رودخانه های فصلی شده و بامداد جمعه مسیر ورودی این شهر از سمت نخل غانم برای جلوگیری از حوادث مسدود گردید.

در شهرستان های جم، عسلویه و کنگان نیز به دلیل قطع شدن کابل فیبرنوری، ارتباط تلفنی بسیاری از شهر و روستاها تا صبح جمعه قطع بوده است.

شهر کنگان در جمعه شب

در شهرستان دشتی نیز که حوزه آبریز رودخانه های فارس می باشد، اغلب مسیرهای روستایی خصوصا سمت بخش های مرکزی و شنبه دچار آبگرفتگی و مسدود شد. همچنین آب تا پایه های پل مند رسیده و عبور از این مسیر با احتیاط و صرفا برای خودروهای عمومی امکانپذیر می باشد. فرماندار دشتی همچنین گفته: با ادامه تخلیه آب، نگرانی درباره تخریب پل وجود ندارد و فیلمی هم که مبنی بر شکسته شدن آن در فضای مجازی منتشر شده، مربوط به این پل نیست. فرماندار دشتی تصریح کرد: شرایط پل شرقی مند لحظه به لحظه رصد شده و چنانچه لازم باشد این پل بسته می شود تا خطری مردم و روستاهای مجاور را تهدید نکند.

پل مند در صبح جمعه

در تنگستان هم جریان آب رودخانه باهوش موجب لبریز شدن سد انحرافی شهر اهرم و خطرناک شدن وضعیت پل ورودی این شهر (معروف به آلمانی) شده است. همچنین مسیر خائیز- اهرم و بنه گز- بوشهر دچار آبگرفتگی و مسدود شده است.

پل ورودی اهرم (آلمانی) به دلیل خروش رود باهوش

مسدود شدن مسیر اهرم- بوشهر به دلیل آبگرفتگی در سه راهی بنه گز

در دشتستان نیز بامداد جمعه خانمی 38 ساله اهل روستای شاه پسرمرد در بخش بوشکان که برای بررسی وضعیت دام ها به آغل رفته بود به دلیل کاه گلی بودن آغل و ریزش این محل جان باخت. همچنین پل شهر کلمه در بارندگی شکسته شده، آبشار تنگ ارم نیز به جریان افتاده و مسیر ارتباطی این بخش به برازجان قطع کرد. علاوه بر آن ورودی شهر برازجان نیز دچار آبگرفتگی شده و تردد به استان فارس مسدود است.

ورودی شهر برازجان در مسیر بوشهر- شیراز در محاصره آب

رودخان شاپور که پل کلل آبپخش روی آن قرار دارد بالا آمده و مسیر دسترسی دشتستان به گناوه از این پل مسدود شده و از طریق سعدآباد امکان پذیر می باشد.

پل کلل دشتستان در آستانه سرازیر شدن رودخانه شاپور

خبر دیگر اینکه بخشی از مسیر کوهستانی محور دالکی- کنارتخته که صبح جمعه ریزش کوه در شش نقطه رخ داد، بازگشایی شد، اما با با توجه به بالا آمدن آب رودخانه ها در برخی از نقاط، تردد با احتیاط صورت می گیرد.

همچنین صبح جمعه دبیرکل جمعیت هلال احمر و معاون امداد آن وارد استان شده و همراه با استاندار از پل مند دشتی، بخش شنبه و آبگرفتگی شهرستان دیر بازدید خواهند کرد.

شکسته شدن پل کلمه و قطع ارتباط بخش بوشکان با برازجان

در شهرستان های دیلم و گناوه نیز بارندگی چندانی در سامانه بارشی جدید رخ نداده و نسبت به سایر مناطق وضعیت پایداری دارند.

آخرین وضعیت راه‌های استان از زبان رییس پلیس راه

🔹محور بوشهر به سمت خورموج مسیر رفت محدوده (روستای بنه گز) مسدود می باشد.
🔹محور بوشهر به شیراز محدوده (میدان تره بار برازجان) مسدود می باشد. رانندگان گرامی جهت تردد به سمت شیراز از محور کمکی شهر برازجان تردد نمایند.
🔹مسیر جاده ساحلی دلوار به سمت دیر (پل بردخون) مسدود می باشد.
🔹محور سیراف به جم و فیروزآباد و بلعکس به علت ریزش کوه مسدود می باشد.
🔹مسیر کاکی به خورموج  محدوده (پل مند) به دلیل احتمال آبگرفتگی مسدود می باشد.
🔹مسیر اهرم به کلمه محدوده (پل پیامبر اعظم) مسدود می باشد.
🔹پل روستای درودگاه در شهرستان دشتستان مسدود می باشد.

آمار بارندگی سامانه اخیر در برخی ایستگاههای هواشناسی استان

مسدود شدن مسیر اهرم- بوشهر به دلیل آبگرفتگی در سه راهی بنه گز

برای مشاهده خبر، تصاویر و فیلم های لحظه به لحظه از سیلاب استان بوشهر به کانال تلگرامی خلیج فارس بپیوندید.



کلمات کلیدی خبر : سیل باران