پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 34943739 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 41714869
کد خبر : 124347 تاریخ ثبت : 1395/8/23 20:46 نظرات تایید شده : 22
در گفتگو با «خلیج فارس» مطرح شد:

بازنشستگان بوشهر به مسافرت می‌روند/ جزییات کمک هزینه سفر

خلیج فارس: بازنشستگان به عنوان قشری که سالها خون دل خورده‌ اند و اکنون به دنبال مامنی برای شادی و تفریح هستند، به دلیل دریافتی شان که به دشواری تا پایان ماه دوام می آورد، از سفر محرومند.

خلیج فارس: بازنشستگان به عنوان قشری که سالها خون دل خورده‌ اند و اکنون در آخرین سال‌های عمر، به دنبال مامنی برای شادی، تفریح و خوش‌گذرانی هستند، به دلیل حقوقی که به دشواری تا پایان ماه دوام می آورد، از سفر محرومند. این در حالی است که قبلا کمک هزینه سفر به این قشر اختصاص می یافت که مدتیست در بوشهر خبری از آن نبوده است.

حالا رییس صندوق بازنشستگی کشوری استان بوشهر خبر می دهد: پس از سه سال که خبری از کمک هزینه مسافرت بازنشستگان استان نبوده، با پیگیری های به عمل آمده این موضوع احیا شده و از متقاضیان در کانون های بازنشستگی محل خدمت شان نام نویسی می شود.

داریوش کشتکار با اشاره به اختصاص 6 میلیون ریال کمک هزینه سفرهای زیارتی و سیاحتی به بازنشستگان کشوری استان بوشهر درباره جزییات آن توضیح می دهد: هر بازنشسته به همراه یک نفر از اعضای خانواده می تواند جمعا 6 میلیون ریال از کمک هزینه سفر پرداختی توسط صندوق بازنشستگی کشوری بهره مند گردند.

وی با اعلام اینکه کمک هزینه مذکور 3 بار در طول 3سال متوالی یا متناوب به بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری تعلق می گیرد، ادامه داد: پرداخت مابقی هزینه سفر به عهده بازنشسته می باشد، ضمنا نفرات مازاد بر دو نفر می بایست هزینه سفر را به نرخ آزاد تور پرداخت نماید و حضور بازنشسته متقاضی در سفر الزامی است تا از انحراف این کمک هزینه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ثبت نام سفر زیارتی مشهد مقدس از طریق کانونهای بازنشستگی آغاز گردیده و بزودی سفر عتبات عالیات نیز جهت بازنشستگان راه اندازی خواهد شد. سازمان بازنشستگی در نظر دارد مقاصد گردشگری نظیر کیش و شمال را هم به این کمک هزینه اضافه کند.

کشتکار با بیان اینکه کمک هزینه مذکور مشوقی برای سفر بازنشستگان است، افزود: این موضوع پس از سه سال احیا شده و امیدواریم بتواند زمینه سفر بازنشستگان را فراهم کند.

رییس صندوق بازنشستگی کشوری استان خاطرنشان کرد: مجری این تورها شرکت ایرانگردی و جهانگردی ایران می باشد و به آنها تکلیف شده اسکان و جابجایی بازنشستگان با حفظ کرامت و شان آنها باشد.

استان بوشهر دارای 14 هزار بازنشسته و وظیفه بگیر مشترک صندوق بازنشستگی کشوری می باشد که باید دید این مبلغ تا چه اندازه می تواند آنها را به سفر ترغیب کند؟

صدور کارت منزلت بازنشستگان

کشتکار که با «خلیج فارس» گفتگو می کرد، از آغاز صدور کارت شناسایی منزلت جهت بازنشستگان خبر داد و گفت: با برون سپاری خدمات صندوق بازنشستگی کشوری شامل استعلام مشترکین صندوق، چاپ احکام و فیش حقوقی، بزودی کارت شناسایی منزلت بازنشستگان نیز از طریق دفاتر پیشخوان استان صادر می شود.

وی ادامه داد: بازنشستگان با در دست داشتن عکس و مشخصات هویتی خود و افراد تحت تکفل و مراجعه به دفاتر پیشخوانی که به این منظور مشخص شده، می توانند با پرداخت 4500تومان کارت شناسایی خود را دریافت نمایند.