پویاسامانه

کد خبر : 105239 تاریخ ثبت : 1395/4/8 19:24 نظرات تایید شده : 31
پیگیری وعده‎های مسئولان استان در بهار 95

دو صد گفته چون نیم کردار نیست/ «می‎شود»‎هایی که در بوشهر محقق نشد! +جدول

خلیج فارس: در فصل بهار نه خبری از کلنگ‎زنی بیمارستان جدید بوشهر شد، نه پرواز دوبی در فرودگاه این شهر نشست، نه ام. آر. آی بیمارستان تامین اجتماعی بیماران را پذیرش کرد و نه بزرگترین چرخ و فلک کشور به بهره برداری رسید تا سهم افکار عمومی، وعده های زمین مانده و رکود بخش عمرانی استان باشد.

خلیج فارس: در فصل بهار نه خبری از کلنگ زنی بیمارستان جدید بوشهر شد، نه پرواز دوبی در فرودگاه این شهر نشست، نه ام. آر. آی بیمارستان تامین اجتماعی بیماران را پذیرش کرد و نه بزرگترین چرخ و فلک کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ این ها بخشی از وعده های زمین مانده مسئولان استان بوشهر در بهار 95 است، ضمن اینکه پروژه های شاخص دیگری که مدیریت استان جزو اولویت خود دانسته بود، روند مطلوبی نداشته و بعضا راکد هستند.

از سه گانه های معروف "راه آهن، آزاد راه و منطقه آزاد" که استاندار در زمان معارفه اش وعده اجرای آنها را داد و امروز روی همان نقطه صفر مانده که بگذریم، وضعیت پروژه های شاخص دیگر نظیر بیمارستان دیر، ورزشگاه جدید بوشهر، منطقه ویژه شمال استان و طرح های سدسازی نیز رضایت بخش نیست.

در حوزه مصوبات سفر استانی هیات دولت نیز پروژه ورودی بوشهر که بهمن گذشته توسط استاندار کلنگ زنی شد، طبق اطلاعات خبرنگار ما، در حد تجهیز کارگاه باقی مانده و تکمیل بزرگراه برازجان- دیلم به کندی پیش می رود.

تکمیل فاضلاب بوشهر نیز که یکی از شاخص ترین مصوبات سفر استانی دولت یازدهم بود به دلیل آنچه عدم تخصیص اعتبار کافی عنوان شده، هنوز به صورت واقعی وارد فاز اجرا نشده است.

این در شرایطی می باشد که برخی از پروژه های شاخص استان، طی سال های اخیر چندین بار شاهد وعده های مسئولان برای اجرا یا بهره برداری بوده اند و با این روند مشخص نیست سرانجام آنها چه می شود یا بعضا به دلیل استهلاکی که در زمان ساخت پشت سر می گذارند، چه میزان از کارایی دوران بهره برداری را از دست می دهند؟!

«خلیج فارس» در نظر دارد به صورت فصلی وعده های شاخص مسئولان استان را پیگیری کرده و در سلسله گزارش هایی به چرایی عدم تحقق آنها و رکود حاکم بر حوزه عمرانی استان بپردازد.

در گام نخست، به وعده هایی می پردازیم که مسئولان در رسانه ها قول تحقق آن در بهار 95 را دادند و رونمایی از این شرایط که"دو صد گفته چو نیم کردار نیست".

البته این گزارش صرفا به وعده های فصل بهار سالجاری پرداخته، وگرنه پروژه هایی که در سال گذشته وعده داده شد و محقق نگردید و پس از آن هم توضیح جدیدی درباره اش ارائه نشد، کم نیست.

تکمیل بیمارستان دیر، استارت منطقه ویژه شمال استان، ساخت اسکله خورخان بردخون، فعال سازی بزرگراه دیر- بوشهر، تکمیل کمربندی کنگان، اجرای دهکده گردشگری برازجان، ورزشگاه جدید بوشهر، افتتاح ساختمان دانشکده معماری بوشهر و نظایر آن که عمدتا توسط استاندار یا معاون عمرانی وی رسانه ای شده، بخشی از منظومه وعده های نافرجام در استان را شکل می دهد.

جدول زیر مروری بر شاخص ترین وعده های فصل بهار در بوشهر است، ضمن اینکه متعاقبا در گزارش هایی به پیگیری جداگانه آنها خواهیم پرداخت:

در این زمینه

حواله به سال 95 و شاید وقت دیگر/ وعدهای محقق نشده سال 94+ مستندات

-->