پویاسامانه

کد خبر : 311202 تاریخ ثبت : 1398/11/23 17:17 نظرات تایید شده : 0
مدیرکل بیمه سلامت بوشهر مطرح کرد:

جزییات صدور دفترچه درمانی رایگان و نیم‎بها/ پوشش 90 درصد هزینه داروی بیماران خاص

خلیج فارس: براساس مصوبه دولت، از اردیبهشت سال آینده بیمه شدگانی که در سنوات قبل دفترچه رایگان دریافت کرده اند هم شامل آزمون وسع می شوند

خلیج فارس: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اجرایی شدن صدور دفترچه درمانی رایگان برای افراد فاقد بیمه در کشور گفت: ۸۵ درصد جمعیت زیر پوشش این بیمه به شکل رایگان خدمات را دریافت می‌کردند که شامل صندوق روستائیان و بیمه همگانی می باشد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پرویز رمضانی در نشستی خبری ادامه داد: اخیرا با توجه به مصوبه هیات وزیران، افراد براساس آزمون وسع (توانایی مالی) زیرپوشش قرار می‌گیرند که از آبان ماه برنامه ارزیابی وسع در استان انجام شد.

وی ادامه داد: براین اساس افرادی که اعلام کنند امکان پرداخت هزینه بیمه نیستند، وضعیت درآمدی این افراد از طریق سامانه وزارت رفاه در قالب آزمون وسع بررسی می‌شود.

رمضانی اضافه کرد: افرادی که در دهک‌های یک، دو و سه قرار داشته باشند به شکل رایگان، دهک چهارم با ۵۰ درصد تخفیف و افراد دهک‌های ۵ و ۶ به بالا باید کل سرانه را پرداخت کنند.

به گفته وی، در صورتی که دهک های ۵ به بالا اعتراض داشته باشند و تعهد بدهند که امکان پرداخت کامل ندارند، همان ۵۰ درصد تخفیف شامل آنها نیز می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: از زمان اجرایی شدن این طرح در آبان ماه تاکنون، چهار هزار و ۵۰۰ نفر خواستار استفاده از یارانه حمایتی بیمه سلامت شدند که تاکنون سه هزار و ۵۰۰ نفر نتیجه ارزیابی به آنها اعلام شده‌ است.

رمضانی خاطرنشان کرد: از این تعداد هزار و ۲۰۰ نفر جزو سه دهک اول شناسایی شدند که به شکل رایکان می‌توانند بیمه شوند.

وی تاکید کرد: براساس مصوبه دولت، از اردیبهشت سال آینده در کنار درخواست های جدید، بیمه شدگانی که در سنوات قبل دفترچه رایگان دریافت کرده اند (صندوق های همگانی و روستائیان) هم شامل آزمون وسع می شوند. به عبارتی اگر طبق بررسی سامانه وزارت رفاه مشخص خواهد شد که هزینه صدور دفترچه برای آنها رایگان، نیم بها یا هزینه کامل است.

پرداخت 70 تا 100 درصد هزینه داروی بیماران خاص

 مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: ۹۰۰ بیمار خاص در استان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که هزینه سالانه هر کدام از آنها ۱۴ میلیون تومان است.

پرویز رمضانی افزود: براساس سطح خدمات ارائه شده به بیماران خاص (تالاسمی، هموفیلی، کیلوی و ام اس) از ۷۵ درصد به ۹۰ درصد و برخی از آنها به ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: براین اساس هزینه شیمی درمانی بیماران سرطانی و دیالیز بیماران کیلوی به صورت ۱۰۰ و ۹۰ درصد هزینه داروی بیماران سرطانی و ام اس از تعهدات بیمه سلامت است که پرداخت می‌شود.

-->