پویاسامانه

کد خبر : 310621 تاریخ ثبت : 1398/11/20 14:57 نظرات تایید شده : 14
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر:

ماجرای لغو برخی کنسرت‎های بوشهر/ مخالف اجرای گروه لیان نیستیم

خلیج فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر می گوید: از ابتدای نیمه دوم امسال تاکنون ۱۴۲ کنسرت موسیقی در بوشهر برگزار شده است.

خلیج فارس: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر می گوید: از ابتدای نیمه دوم امسال تاکنون ۱۴۲ کنسرت موسیقی در بوشهر برگزار شده و برخی کنسرت‌ها نیز به علت اتفاقات تلخی که در کشور رخ داد به زمان دیگری موکول شده است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ فاطمه کرمپور در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات بیان کرد: تا به امروز ۴۶ مجوز اجرای گروه‎های موسیقی در استان صادر شده که از این تعداد ۲۱ کنسرت در بخش موسیقی پاپ، پنج کنسرت موسیقی سنتی و ۱۸ کنسرت موسیقی محلی بوده است.

وی درباره لغو برخی کنسرت های موسیقی در بوشهر گفت: در چند ماه اخیر حوادث تلخ زیادی در کشور اتفاق افتاده که این حوادث منجر به لغو و یا تاخیر در برگزاری کنسرت‎ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری شاد کشور و استان شد.

کرمپور توضیح داد: اجرای کنسرت‌های شهرام ناظری در بوشهر و گروه موسیقی حمید هیراد در کنگان و گناوه به دلیل شهادت سردار سلیمانی و دیگر اتفاقات تلخ نظیر اتفاقات آبان یا سقوط هواپیما لغو یا به تاریخ های دیگری موکول شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: کنسرت‏ گروه پاپ علی یاسینی در برازجان و گناوه نیز به دلیل مصادف شدن با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی به زمان دیگری موکول و برنامه بابک جهانبخش نیز به دلیل روز انتخابات از یکم و دوم اسفندماه به ۱۰ اسفند تغییر پیدا کرد.

کرمپور ادامه داد: اجرای گروه پاپ ماکان بند در ۲۶ و ۲۷ آبان به دلیل همزمانی با حوادث این ماه به زمان دیگر و کنسرت گروه پاپ مهدی جهانی به درخواست موسسه متولی آن برگزاری لغو شد.

مخالفتی با اجرای گروه لیان در بوشهر نداریم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پاسخ به سوالی درباره اینکه گفته می شود این اداره با اجرای گروه محلی لیان در بوشهر مخالفت کرده، گفت: این اداره کل مخالفتی با برگزاری اجرای گروه موسیقی محلی لیان در بوشهر ندارد و روند صدور مجوز اجرا برای این گروه اکنون در دست انجام است.

فاطمه کرمپور توضیح داد: یکی از موسسه‎های تبلیغاتی بوشهر در ابتدا درخواستی برای اجرای گروه لیان بوشهر ارائه کرد که در روز برگزاری پیشنهادی آنها امکان اجرا نبود و سالن مدنظر (تالار لیان) برای سخنرانی رییس قوه قضائیه پیش بینی شد، از این رو مقرر شد تاریخ دیگری برای اجرای این گروه در بوشهر معین شود.

وی بیان کرد: اینکه گفته شده اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر مخالف اجرا گروه لیان در بوشهر است صحت ندارد زیرا اگر این مخالفت صحت داشت اداره‌کل ارشاد اقدام به دریافت استعلام از اماکن نمی‌کرد.

کرمپور ادامه داد: در چند ماه گذشته حوادث تلخ زیادی بر کشور گذشته که این حوادث منجر به لغو و یا تاخیر برگزاری شمار قابل توجهی از کنسرت‎ها شد که مخالفت با برگزاری کنسرت گروه لیان نیز به دلیل اتفاقات پیش بینی نشده رخ داد و مخالفتی با اجرای آن وجود نداریم، اکنون نیز روند صدور مجوز اجرا  برای این گروه در تاریخی دیگر در حال طی شدن است.

وی گفت: ارشاد بوشهر در چارچوب قانون از اجرای همه هنرمندان هم استانی به صورت ویژه حمایت می‏‌کند و مخالفتی با اجرای آنها در بوشهر ندارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین از برگزاری جشنواره موسیقی فجر با اجرای گروههای از 5 شهر استان در هفته جاری و نیز سومین دوره فستیوال کوچه در بافت تاریخی بوشهر در اسفندماه خبر داد.

پخش فیلم های روز در عالیشهر

او در بخش دیگر از سخنان خود از فعالیت سینما عالیشهر خبر داد و افزود: مجوز تبدیل مجتمع فرهنگی عالیشهر به سینما گرفته شده و با تکمیل تجهیزات لازم به زودی فیلم‌های روز سینمای در آن منطقه از شهر بوشهر به نمایش در می‌آید.

کرمپور با بیان اینکه جشنواره فیلم فجر برای پنجمین سال در بوشهر در حال برگزاری است. افزود: نمایش فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از ۱۵ در سینما شهید آوینی بوشهر آغاز شده که ۱۳ فیلم از بخش اصلی جشنواره و ۵ فیلم در جشن سیمرغ و پروانه‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

کرمپور همچنین عنوان کرد: با توجه به عملکرد مثبت استان بوشهر در برگزاری جشنواره ملی مشاعره رضوی، از سال آینده بوشهر میزبان داستان نویسان سراسر کشور در جشنواره ملی داستان نویسی رضوی خواهد بود.

تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید

-->