پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32555316 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51848091
کد خبر : 282341 تاریخ ثبت : 1398/6/15 23:50 نظرات تایید شده : 5
مدیرکل تامین اجتماعی استان در «خلیج فارس»:

بوشهری‌ها رتبه اول استفاده از خدمات الکترونیکی تامین اجتماعی هستند

بوشهر با ضریب 12 به یک، جزو بهترین استان ها از نظر ضریب پوشش در کشور است/ طلافروشی که خود را کارگر ساختمانی قالب کرد!

خلیج فارس: مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر می گوید: با وجود آنکه خدمات الکترونیکی این سازمان بعد از استان های دیگر و اواخر فروردین ماه در بوشهر اجرایی شد، ولی مردم استان در استقبال از این خدمات رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده اند.

عبدالله شیرکوند در دیدار از هفته نامه و پایگاه اطلاع رسانی «خلیج فارس» و نشست با مدیرمسئول و خبرنگاران این رسانه ادامه داد: طی این مدت کوتاه 17 هزار درخواست خدمات الکترونیکی از سوی بیمه شدگان استان داشته ایم که بالاتر از میانگین کشوری بوده است.

وی با بیان اینکه اکنون حدود 50  خدمت سازمان بصورت غیرحضوری قابل ارایه است، یادآور شد: رویکرد سالاری مدیرعامل جدید تامین اجتماعی نیز توسعه خدمات الکترونیکی و کاهش مراجعات است که می تواند زمینه تسریع در درخواست ها و رضایت مندی بیشتر بیمه شدگان را در پی داشته باشد.

شیرکوند از هم استانی ها خواست از طریق شیوه های زیر از خدمات آنلاین و غیرحضوری این سازمان در زمینه انواع خدمات بیمه ای و نوبت دهی پزشکان بهره ببرند: از طریق سایت nobat.tamin.ir / کد دستوری  #142* یا نصب اپلیکشن مای تامین.

بوشهر یکی از بهترین ضریب های پوشش بیمه را دارد

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از چالش های تامین اجتماعی، فاصله بین تعداد بیمه شده و مستمری بگیران است، اظهار داشت: ضریب پوشش 25 بیمه شده به 1 بازنشسته امروز به زیر 5 بیمه شده رسیده است، اما بوشهر با ضریب 12 به یک، جزو بهترین استان ها از نظر ضریب پوشش در کشور است و قطعا خواسته مردم برای دریافت خدمات بیشتر از تامین اجتماعی در این راستا بحق می باشد.

شیرکوند با اشاره به وجود 322 هزار بیمه شده اصلی در استان گفت: با افراد زیرپوشش این بیمه شدگان، 860 هزار نفر در استان از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند.

وی از پرداخت ماهیانه 55 میلیاردتومان در قالب مستمری به بیمه شدگان استان خبر داد و افزود:  مستمری در اولویت های پرداخت تامین اجتماعی است و همانطور که مدیرعامل سازمان نیز تاکید کرده اند در این خصوص حساسیت و جدیت وجود دارد تا پرداختی ها به تعویق نیفتد.

شیرکوند همچنین آمار مستمری بگیران بیمه بیکاری در استان را 2600 نفر دانست که به گفته وی نسبت به سال گذشته حدود 50 تا 60 نفر رشد داشته است که در مقایسه با استان های دیگر مناسب تر است.

طلافروشی که خود را کارگر ساختمانی قالب کرد!

مدیرکل تامین اجتماعی بوشهر درباره انتقاداتی که پیرامون قطع بیمه برخی کارگران ساختمانی مطرح می شود، گفت: در این بیمه دولت یارانه مناسبی قایل می شود، اما به دلیل برخی خلاها که از قبل بوده، افرادی که کارگر ساختمانی نیستند وارد این عرصه می شوند و نیاز به پایش مستمر بازرسان تامین اجتماعی است تا حقی ضایع نشود.

عبدالله شیرکوند افزود: افرادی که می توانند تحت عنوان بیمه کارگر ساختمانی بیمه شوند دارای سقف مشخصی است، اما شاهدیم در کشور طلافروش یا مشاغل دیگر که کارفرما هستند، تحت عنوان کارگر ساختمانی خود را بیمه می کردند که مشخص و جرایمی در نظر گرفته شد، از این رو درباره اینکه افراد واقعی از یارانه دولت استفاده کنند، نظارت ها بیشتر گردیده است.