پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 32085335 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 51378897
کد خبر : 244531 تاریخ ثبت : 1397/11/15 10:23 نظرات تایید شده : 0

آبشیرین‌کن‌ها تامین کننده ۶درصد آب استان

خلیج فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر گفت: آبشرین‌کن‌ها اکنون با تولید 20هزار مترمکعب آب، 6درصد نیاز آب شرب استان بوشهر را تامین می‌کنند که این میزان تا 6ماه آینده به 35 تا 40درصد افزایش می‌یابد.

خلیج فارس: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر گفت: آبشرین‌کن‌ها اکنون با تولید 20هزار مترمکعب آب، 6درصد نیاز آب شرب استان بوشهر را تامین می‌کنند که این میزان تا 6ماه آینده به 35 تا 40درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش خلیج فارس؛ عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه پس از انقلاب تحول بزرگی در زمینه آب در استان بوشهر انجام شده است افزود: پیش از انقلاب اسلامی تنها ۴۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی در این استان وجود داشت که اکنون این میزان به بیش از هزار و ۴۰۰ کیلومتر رسیده است و ۱۰۰درصد شهرهای استان از آب شرب بهداشتی بهره‌مند هستند.

وی افزود: همچنین در گذشته ۳۰ حلقه چاه در استان وجود داشت که اکنون این میزان به ۱۲۰حلقه رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با اشاره به مشکل کمبود آب در استان اضافه کرد: به‌دلیل شرایط جغرافیایی، خشکسالی و برداشت‌های بی‌رویه، منابع آب قابل اتکایی در استان بوشهر وجود ندارد.

وی تصریح کرد: برای تامین منابع آب در استان در دو حوزه تامین آب از خارج از استان و استفاده از آب‌های غیر متعارف و شور برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

حمزه‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰هزار متر مکعب آب‌شیرین‌کن در شهرستان‌های بوشهر و کنگان وجود دارد که شش درصد آب مورد نیاز استان را تامین می‌کنند.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی انجام شده، تا 6 ماه آینده با اجرای آبشیرین‌کن‌های جدید در استان بوشهر این ظرفیت به ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان با بیان اینکه امسال ۱۷۰میلیارد تومان از اعتبارات تملک دارایی برای تامین آب مصوب شده افزود: تاکنون ۸۰ درصد این اعتبار تخصیص یافته اما با توجه به بحران بی‌آبی این اعتبار کافی نیست.

وی با اشاره به افتتاح و کلنگ‌زنی چندین طرح در دهه مبارک فجر اضافه کرد: اجرای شش طرح با اعتباری بالغ بر ۱۰۰میلیارد تومان برنامه‌ریزی شده که شامل افتتاح سه طرح در شهرهای بوشهر، دالکی و برازجان و کلنگ‌زنی سه طرح دیگر است.

حمزه‌پور ابراز امیدواری کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و همراهی مردم در مدیریت مصرف آب، مشکل کمتری در تابستان امسال داشته باشیم.