پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 43697630 تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20945120
کد خبر : 233286 تاریخ ثبت : 1397/9/18 07:22 نظرات تایید شده : 0

انجام ماهیانه ۵۰ هزار دیالیز در استان

خلیج فارس: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام ماهیانه بیش از ۵۰ هزار دیالیز رایگان بیماران در استان بوشهر خبر داد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ سعید کشمیری در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۰ دستگاه جدید دیالیز در بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان بیان کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و توسعه زیرساخت‌های درمانی شاهد افزایش خدمات‌رسانی به مردم در حوزه سلامت بوده ایم.

وی از اضافه شدن ۱۰دستگاه جدید دیالیز به بخش دیالیز بیمارستان برازجان خبر داد و گفت: این دستگاه‌ها از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های جهان هستند و حدود ۱۰ میلیارد ریال برای خرید آن‌ها هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: شهرستان دشتستان دارای ۱۲۰ بیمار دیالیزی است که به‌صورت میانگین روزانه ۵۰ بیمار به بخش دیالیز بیمارستان برازجان مراجعه می‌کنند.

وی تصریح کرد: قبل از راه‌اندازی دستگاه‌های جدید به ازای هر 6 بیمار یک دستگاه دیالیز در این بیمارستان وجود داشت که با راه‌اندازی دستگاه‌های جدید این میزان اکنون به یک دستگاه به ازای هر چهار  4بیمار رسیده است.

کشمیری با اشاره به انجام ماهیانه بیش از ۵۰ هزار دیالیز در استان بوشهر گفت: هزینه هر دیالیز ۳ میلیون ریال است که انجام آن برای بیماران رایگان است.

وی خاطرنشان کرد: درگذشته بیش از ۴۰۰ عمل پیوند کلیه در استان انجام ‌شده که این افراد توانسته اند از رنج دیالیز رهایی یابند.