پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/12/28 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 619495 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 45309783
کد خبر : 233249 تاریخ ثبت : 1397/9/17 21:17 نظرات تایید شده : 0

روز دانشجو با حضور فرماندار دشتستان+تصاویر

خلیج فارس: مراسم گرامیداشت روز دانشجو در سالن اجتماعات فردوسی دانشگاه پیام نور برازجان و مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری شبانکاره با حضور فرماندار دشتستان، جمعی از مسئولان، اساتید و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی فرمانداری دشتستان؛ فرماندار دشتستان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو به ویژه شهیدان بزرگ نیا، قندچی و شریعت رضوی به نقش آفرینی دانشجویان در این روز پرداخته و گفت: همواره دانشجو را با خصلت های نیکوی آرمان خواهی، آزادی خواهی، آزاد اندیشی، استقلال طلبی، صداقت و شجاعت می ستایند. به همین خاطر وجه تشابه همه دانشجویان، نه فقط در ایران بلکه در سراسر جهان، آرمان خواهی و آزادی خواهی است. خصوصیات ارزشمندی که به عنوان سرمایه هر انسانی در این دوره طلایی زندگی به شمار می رود که تاثیرات شگرفی نه فقط بر زندگی جوان و دانشجو می گذارد بلکه بر محیط، اعم از خانواده، دانشگاه و جامعه نیز تاثیرگذار است و این تاثیرات شگرف، گاهی  موجبات تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی  جامعه را فراهم می آورد.

 ارسلان زارع افزود: اگر به سیر تاریخی تحول خواهی، استقلال طلبی و آزادی خواهی دانشجویان در کشورمان هم نگاه کنیم ، مصداق های بارزی را می یابیم . یکی از آنها که البته نقطه عطفی در مبارزات ملت ایران شد، حادثه 16 آذر بود که استمرار این حرکت، بعدها در نهضت انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (قدس سره الشریف) متبلور شد و در زمان  اوج گیری مبارزات علیه استبداد و دیکتاتوری به ویژه در سالهای 56 و 57 هجری شمسی از پیشتازان این حرکت سیاسی و اجتماعی، دانشجویان بودند.

فرماندار دشتستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توسعه پایدار به عنوان مهمترین و بزرگترین چالش همه ی کشورهای جهان در قرن بیست و یکم محسوب می شود و بی تردید توسعه پایدار مفهومی جز استمرار حیات برای آینده ی نسل بشر نداشته و ندارد.

وی افزود: دانشگاه ها پر ارزشترین منابعی هستند که جوامع برای پیشرفت و توسعه در اختیار دارند.

 زارع ، رابطه بین دانشگاه، دانشجو و استاد با توسعه پایدار را رابطه ای همسو دانست و تاکید کرد: مولفه های تاثیرگذار دانشگاه در امر توسعه پایدار باید بیشتر شناسایی شوند تا زمینه های نقش آفرینی آنها فراهم گردد.

شایان ذکر است در پایان  این مراسم ها از دانشجویان برتر علمی ، پژوهشی ، ورزشی ، مخترع و کارآفرین در رشته های مختلف دانشگاهی با اهدا لوح سپاس تقدیر و تشکر گردید.کلمات کلیدی خبر : فرماندار دشتستان