پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 35810318 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 44645251
کد خبر : 228260 تاریخ ثبت : 1397/8/20 12:33 نظرات تایید شده : 1

۵ تفاهم‌نامه همکاری تجاری اقتصادی استان با کره‌جنوبی منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری تجاری اقتصادی استان بوشهر با کره جنوبی منعقد شدخلیج فارس: ۵ تفاهم نامه همکاری در زمینه‌ طرح‌های بندری، نفت و گاز و قطار بین شهری بین مدیرات کل دستگاه‌های اقتصادی، تجاری و شهری استان بوشهر با نمایندگان کره جنوبی منعقد شد.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تسنیم؛ در مراسمی ظهر امروز با حضور استاندار بوشهر و هیئت تجاری، اقتصادی کره جنوبی، 5 تفاهم نامه همکاری در زمینه طرح‌های بندری، نفت و گاز و قطار بین شهری بین مسئولان استان بوشهر و نمایندگان کره جنوبی در بوشهر منعقد شد.

این تفاهم‌نامه‌ها به امضای مدیران کل بنادر و دریانوردی، شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیرعامل شهرک عالی‌شهر بوشهر و نمایندگان هیئت اقتصادی کره جنوبی به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، تفاهم‌نامه سرمایه گذاری  بندری در زمینه فعالیت‌های صنعتی، لجستیکی و ارزش افزوده در اراضی مجتمع بندری نگینٰ تفاهم نامه احداث هتل دریایی در شهر بوشهر و تفاهم نامه احداث پایانه صادراتی مواد  معدنی در خورشهاب استان بوشهر  امضا شد.

همچنین یک تفاهم نامه برای احداث قطاری بین شهری بوشهر و عالی شهر و احداث پالایشگاه نفت در منطقه ویژه شمال استان هم به امضا رسید.

رئیس بخش نفت گاز هیئت کره جنوبی در این نشست با قدردانی از دعوت مسئولان استان بوشهر برای امضا تفاهم نامه اظهار داشت: ایران و کره جنوبی  سابقه دوستی زیادی دارند و این فرصت خوبی برای توسعه همکاری‌ها محسوب می‌شود.

هنگ اوک‌سون افزود: مهم نیست که اکنون شرایط ایران چگونه است بلکه دوستی‌ها باید پایدار باشد و با این شرایط دوستی، کارها پیش می‌رود.

وی بیان کرد: از استقبال گرم مسئولان استان بوشهر تشکر می‌کنم و عمیقا آرزو دارم که این بازدیدها و جلسات نتایج خوب و مورد رضایتی برای دو طرف داشته باشد.

رئیس بخش ساختمان هیئت کره جنوبی هم گفت: بر اساس این تفاهم نامه‌ها، ما در زمینه کار خود در زمینه پالایشگاه نفتی در این استان آغاز می‌کنیم.

چانگ او سانگ تصریح کرد: با مشاوره‌های خوبی که شد، بوشهر را برای سرمایه گذاری انتخاب کردیم ضمن اینکه بوشهر یک منطقه خوب در زمینه انرژی هم محسوب می‌شود.کلمات کلیدی خبر : کره‌جنوبی