پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/09/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 8161714 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 36966524
کد خبر : 218709 تاریخ ثبت : 1397/6/25 19:30 نظرات تایید شده : 0

رویکرد جدید کمیته امداد، آموزش‌های مبتنی بر اشتغال است

خلیج فارس: مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مددجویان مستعد بیکار و جویای شغل با فراگیری آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه ای به شکل سفارش محور برای بکارگیری در شرکت‌ها و مناطق ویژه اقتصادی استان آماده می شوند.

رویکرد جدید کمیته امداد ارائه آموزش‌های مبتنی بر اشتغال است

به گزارش«خلیج فارس» به نقل ازتسنیم؛ احمد لطفی، ظهر امروز در نشست بررسی اشتغال مددجویان این نهاد با اشاره به فعالیت‌های حوزه اشتغال و خودکفایی، یکی از ضرورت‌های رشد و توسعه اقتصادی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد را آموزش برای ایجاد مهارت‌های لازم مددجویان بر شمرد و اظهار داشت: رویکرد جدید کمیته امداد ارائه آموزش‌های مبتنی بر اشتغال پایدار و متناسب با بازار کار و همچنین آماده سازی نیروی کار ماهر برای شرکت‌های صنعت نفت وگاز است.

لطفی در خصوص پیاده سازی الگوی آموزشی سفارش محور کمیته امداد با همکاری سازمان فنی و حرفه ای گفت: بر اساس این الگو، مددجویان تحت حمایت بیکار و فاقد مهارت با هدف ایجاد اشتغال پایدار، در رشته‌های تخصصی مورد نیاز مناطق ویژه اقتصادی استان و پارس جنوبی آموزش می‌بینند.

وی ضمن تشریح انواع آموزش‌های موجود در حوزه اشتغال به اهمیت برگزاری دوره‌های مهارتی" آموزش محور" اشاره کرد و افزود: مددجویان با کسب مهارت شغلی  آموزش محور می‌توانند جذب شرکت‌های صنعت نفت وگاز شده و به خودکفایی کامل برسند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای به مددجویان را گامی مهم برای اشتغال و توانمند سازی آنان برشمرد و خاطر نشان کرد: مدل اشتغال کمیته امداد برای مددجویان تحت حمایت مبتنی بر استعداد سنجی، حرفه آموزی، پرداخت تسهیلات، نظارت بر اجرای طرح‌های اشتغال، پایدار سازی و بازار یابی فروش محصولات تولید شده مددجویان است.