پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 31908833 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28329218
کد خبر : 212775 تاریخ ثبت : 1397/5/22 11:34 نظرات تایید شده : 1

نگرانی گناوه‌ای‌ها از پارازیت روی گیرنده‌های ماهواره

http://img8.irna.ir/1397/13970522/82999471/n82999471-72488701.jpgخلیج فارس: ارسال پارازیت قوی روی گیرنده های ماهواره ای شبکه داخلی و خارجی بویژه سیمای جمهوری اسلامی در برخی محلات گناوه باعث نارضایتی و گله مندی مردم شده است.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از ایرنا، برخی از شهروندان گناوه در تماس و مراجعه حضوری با ایرنا اظهار داشتند: قدرت امواج ارسال شده روی گیرنده های ماهواره ای به حدی زیاد است که ارتباط بین کنترل و دستگاه گیرنده را قطع می کند و امکان عوض کردن کانال ها میسر نیست.

آنان می گویند: این پارازیت ها برای سلامت جسمی مردم مضر و زیان آور است و از مسئولان ذیربط خواستند برای برای برطرف کردن این مشکل نگران کننده، هرچه زودتر چاره اندیشی کنند.

این افزودند: در زمان آغاز ارسال پازاریت علاوه بر شبکه های خارجی، دریافت شبکه های ملی و استانی سیمای جمهوری اسلامی نیز از طریق گیرنده ماهواره ای دچار اختلال جدی می شود.

یکی از شهروندان گناوه ای گفت: ارسال پارازیت درمحله سکونت خود آنچنان زیاد است که علاوه بر شبکه های خارجی امکان دریافت برنامه های ماهواره ای سیمای جمهوری اسلامی به هیچ وجه میسر نیست.

وی که خواست نامش در خبر فاش شود، افزود: ارسال پارازیت روی گیرنده های ماهواره در بیشتر وقت روز بویژه ساعت 20 تا نیمه های شب ادامه دارد.

دیگر شهروند گناوه ای گفت: در این برهه که مردم نیاز به استفاده از اخبار و اطلاعات کشور و خارج دارند ارسال پارازیت به هیچ وجه توجیهی ندارد و تنها باعث تضعیف روحیه و روان و اثر مخربی بر سلامتی مردم می گذارد.

وی افزود: ارسال پارازیت روی گیرنده های ماهواره دراین شهر در زمان انتخابات ریاست جمهوری انجام اما پس از آن متوقف شد این درحالی است که دوباره در روزهای اخیر ارسال این پارازیت ها از سر گرفته شده است.

وی اظهارداشت: امواج ارسال شده پارازیت بر دستگاه های ماهواره ارتباط مستقیم با سلامتی و تندرستی مردم دارد و سرمنشا بسیاری از عوارض و بیماری ها است و از مسئولان مربوطه انتظار داریم که به داد مردم برسند.

فرماندار گناوه گفت: باتوجه به اظهار نگرانی مردم از ارسال پارازیت، پیگیری های لازم برای بررسی وضعیت بوجود آمده انجام شده و باید کارشناسان مربوطه نظر خود را بیان کنند.

سیدعلی پاک نژاد افزود: دراین ارتباط با مخابرات استان بوشهر نامه نگاری انجام و قرار است گروهی برای بررسی مشکل ایجاد شده بزودی به این شهر عزیمت کنند.

تحقیقات پزشکی در نقاط مختلف جهان نشان می دهد که امواج الکترومغناطیس که به طور عمده به دنبال نصب دکل‌های BTS در مناطق مسکونی و دکل های پارازیت ارسال روی ماهواره ای منتشر می‌شود، باعث بروز مشکلات خونی و مغزی برای ساکنانی می شود که در نزدیکترین میدان مغناطیسی تاثیرگذار این امواج زندگی می‌کنند.

تحقیقات زیادی در جهان انجام شده که اثرات خطرناک امواج مختلف رادیوئی یا راداری و الکترومغناطیس بر سلامت انسان را اثبات می کند.کلمات کلیدی خبر : پارازیت ماهواره گناوه