پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1397/07/17 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 1346283 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 23583949
کد خبر : 203481 تاریخ ثبت : 1397/3/25 07:28 نظرات تایید شده : 0

شکایت دادستان نیویورک از ترامپ و فرزندانش

خلیج فارس: دادستان کل نیویورک، در شکایتی دونالد ترامپ و فرزندانش را به قانون شکنی از طریق بنیاد خیریه ترامپ متهم کرد.

به گزارش ایسنا، دادستان کل نیویورک روز پنجشنبه اعلام کرد از بنیاد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و فرزندانش به دلیل "قانون شکنی گسترده" شکایت می‌کند.

باربارا آندروود، دادستان کل ایالت نیویورک گفته است، بنیاد خیریه ترامپ در "فعالیت‌های غیرقانونی سیاسی" با هدف تاثیر گذاشتن بر انتخابات نقش داشته‌است.

آندروود گفته قصد دارد از طریق این شکایت بنیاد ترامپ را منحل کند.

این بنیاد اتهامات مطرح شده را رد کرده و آنها را دارای انگیزه سیاسی دانسته است.

آندروود در بیانیه‌ای گفته است، دونالد ترامپ در اقدامی خلاف قانون، این بنیاد را واداشته با استفاده از بودجه و نام خود کارزار انتخاباتی‌اش را حمایت کند.

رییس جمهوری آمریکا در حساب توییتری خود با واکنش تند به این شکایت گفته است: "دموکرات‌های فاسد نیویورک" برای شکایت از من هرکاری می‌کنند.

ترامپ گفته است در این پرونده کوتاه نخواهد آمد.

براساس این شکایت، بنیاد ترامپ برای فیصله دادن به یک شکایت علیه تفرجگاه مارالاگو رییس جمهور در فلوریدا ۱۰۰ هزار دلار پرداخت کرده است. ۱۵۸ هزار دلار دیگر هم برای فیصله دادن به شکایتی دیگر علیه باشگاه گلف ترامپ پرداخت شده و ۱۰هزار دلار نیز برای خرید تابلویی از رییس جمهوری و آویختن آن از دیوار یکی از باشگاه‌های دیگر گلف او هزینه شده است.

خرید این تابلو یکی از "پنج معامله مربوط به شخص رییس جمهوری" معرفی شده که براساس بیانیه دادستانی، قانون مالیات مربوط به بنیادهای خیریه را نقض می‌کند.

آندروود در این بیانیه گفت: آنطور که تحقیقات ما فاش کرده بنیاد ترامپ چیزی بیش از یک دسته چک برای پرداخت‌های ترامپ برای امور تجاری و غیرتجاری نبوده است. این نحوه کارکرد یک بنیاد خصوصی نیست.

بنیاد ترامپ با انتشار بیانیه‌ای اتهامات را رد کرده و گفته دادستانی نیویورک ۱.۷ میلیون دلار پول این نهاد را توقیف و با هدف امتیازگیری سیاسی نگه داشته است.

آندروود گفته است این شکایت حاصل دو سال تحقیق است که سال گذشته تحت نظارت اریک اشنایدرمن، دادستان کل سابق نیویورک آغاز شده بود.

اشنایدرمن ماه گذشته پس از آنکه چند شریک سابقش او را به آزار جسمی متهم کردند استعفا داد.

دادستانی نیویورک خواستار محرومیت ۱۰ ساله رییس جمهوری آمریکا از مدیریت بنیادهای خیریه در ایالت نیویورک شده و می‌خواهد محرومیت مشابهی با زمان یک سال علیه فرزندان او اعمال شود.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز وقتی که دادستانی نیویورک بنیاد خیریه اریک ترامپ را به جابجایی منابع مالی خود به سازمان ترامپ در دوره انتخابات متهم کرد، اریک ترامپ از این خیریه فاصله گرفت.

شکایت دادستانی نیویورک از بنیاد ترامپ به انبوه مشکلات حقوقی رییس جمهوری آمریکا می‌افزاید. او در حال حاضر درگیر پرونده تحقیقات ویژه بازرس مولر است که به دنبال رابطه احتمالی دولت روسیه با کارزار انتخاباتی آقای ترامپ است.