پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28307627 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20841465
کد خبر : 199420 تاریخ ثبت : 1397/2/28 19:04 نظرات تایید شده : 1

امام جمعه: فاتحه کشاورزی و صیادی بردخون خوانده شده است

https://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1395/11/23/13951123000923_Test_PhotoH.jpgخلیج فارس: امام جمعه بردخون گفت: فاتحه کشاورزی مانند دریا و صیادی و برجام خوانده شده و تنها راه رفع خطر برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حجت‌الاسلام سیدحسین رکنی‌حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر بردخون از توابع شهرستان دیر گفت: خروج آمریکا ناگهانی نبود اما مسئولان به غرب خوشبین بودند و به عواقب کار فکر نکردند و با اعتماد خیالی در هنگام مذاکره هیچ تضمینی گرفته نشد.

وی اضافه کرد: اگر برای خروج آمریکا از برجام برنامه داشتند امروز شاهد هرج و مرج در بازار و اقتصاد کشور نبودیم  و قیمت دلار و کالاهای ایرانی افزایش نمی‌یافت و مواد ضروری مردم مانند دارو احتکار و نایاب نمی‌شد.

خطیب جمعه بردخون با طرح این پرسش که تاکی از آرمان‌های انقلاب و نظام عقب‌نشینی می‌کنیم؟ ادامه داد: چرا نظارتی وجود ندارد و مسئولان چشم و گوش خود را بسته‌اند اما باز به سراغ اروپایی‌ها رفته‌اند که خواسته‌های آمریکا را تکرار می‌کنند.

وی خواستار اتحاد مردم و مسئولان شد و گفت: مسئولان در این وضعیت همت کنند و با همدلی و اتحاد و حمایت مردمی دشمن را از رسیدن به اهدافش ناامید کنند و دنبال مقصر نگردند تا مانند 40 سال گذشته این بار نیز شکستی دیگر نصیب دشمن شود.

رکنی‌حسینی با اشاره به مشکلات کشاورزی منطقه، بیان کرد: به دلیل کاهش بارندگی آب چاه‌ها شور و تلخ شده و برای یافتن آب باید مسیری طولانی حفر شود که این به دلیل عدم مدیریت در مصرف آب و عدم پیش‌بینی و برنامه‌ریزی قبلی واقع شده است.

امام جمعه بردخون عدم مدیریت را برای کشاورزی بردخون فاجعه بار دانست و گفت: فاتحه کشاورزی مانند دریا و صیادی و برجام خوانده شده و تنها راه رفع خطر برنامه‌ریزی و مدیریت منابع آب است.

وی افزود: مسئولان به جای اینکه دستور پرکردن چاه ها بدهند و فرصت را برای استفاده غیراستاندارد برای چاه های مجوزدار فراهم کنند فرهنگ استفاده صحیح گسترش دهند و استفاده صحیح را به کشاورزان بیاموزند و با بهره مندی از کارشناسان خبره، کشاورزی منطقه را ساماندهی کنند.

رکنی‌حسینی از کشاورزان خواست هر آنچه در توان دارند از آب استفاده نکنند زیرا مصرف بی‌رویه آب سرمایه ملی و حق‌الناس و ظلم در حق دیگران است و استفاده بیش از حد آب از گناهان کبیره است و نسل‌های بعد ما را نمی‌بخشند.

خطیب جمعه بردخون با بیان این که برخی تا 200 هکتار زمین را به زیر کشت می‌برند، گفت: هر آنکس مجوز دارد نباید خارج از استاندارد آب مصرف کند و همه ملزم به رعایت قانون هستند زیرا نهایت بی‌عدالتی است که اینگونه رفتار شود.

وی با اشاره به این که هرج و مرج و زیاده‌خواهی دامن همه مردم را خواهد گرفت، یادآور شد: بجز کشاورزی هیچ منبع درآمدی در منطقه وجود ندارد و هر نفرحق دارد  10 تا 15 هکتار را زیر کشت ببرد و بیش از این ظلم است.
منبع:فارس