پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28314777 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20848595
کد خبر : 199419 تاریخ ثبت : 1397/2/28 18:57 نظرات تایید شده : 0

اعلام سرطان‌‌زا بودن آب شهرستان جم غیرمستند و نادرست است

خلیج فارس: استنادهای صورت گرفته در گزارش و اعلام سرطان‌‌زا بودن آب در شهرستان جم غیرمستند و نادرست است.

به گزارش «خلیج فارس»؛ پس از درج گزارشی با موضوع مواد سرطان‌زا عامل جدی تهدید زندگی ۷۳ هزار نفر از مردم جم، روابط عمومی اداره امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان جم اقدام به ارسال جوابیه‌ای در این خصوص کرده است.

 در این جوابیه آمده است:

نظر به انتشار گزارش خبری تحت عنوان ( مواد سرطان زا عامل جدی تهدید زندگی ۷۳ هزار نفر از مردم جم ) در مورخ ۹۷/۲/۲۶ با توجه به این که گزارش مذکور بر اساس مطالب و تصویری غیرواقعی تنظیم و منتشر گردیده است و انتشار آن موجب نگرانی مردم شریف ساکن در مناطق روستایی شهرستان جم شده است درخواست می‌گردد برابر قانون نسبت به انتشار این جوابیه جهت تنویر افکار عمومی اقدام شود.

۱_ در راستای تامین سلامت آب مصرفی مردم از طریق شبکه‌های آب لوله‌کشی مطابق دستورالعمل‌های پایش کیفی آب، کلیه منابع تامین آب و شبکه های توزیع مورد نمونه‌برداری و نسبت به اندازه‌گیری پارامترهای شیمیایی و کنترل غلظت آنها مطابق با استاندارد اقدام میگردد . فلذا استنادهای صورت گرفته در گزارش و اعلام سرطان‌‌زا بودن آب در شهرستان جم غیرمستند و نادرست است.

۲_ تصویر استفاده شده در گزارش منتشر شده هیچ ارتباطی با وضعیت فعلی آب شهرستان جم ندارد و متعلق به آن شهرستان نیست و به نظر می رسد آن خبرگزاری در انتشار گزارش از تصویری اینترنتی استفاده نموده است.

۳_ استفاده از مخازن آب در روستاها برای تفکیک آب شرب و سایر مصارف مردم است و صرفا برای مدیریت تنش آبی و سازگاری آب در فصل تابستان پیش بینی شده است.

در این زمینه
مواد سرطان‌زا عامل تهدید زندگی اهالی شهرستان جمکلمات کلیدی خبر : آب جوابیه جم