پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28312054 تاریخ نمایش این آگهی : 1397/01/04 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 20845881
کد خبر : 199413 تاریخ ثبت : 1397/2/28 18:26 نظرات تایید شده : 2

معاون فرماندار: ساخت و سازهای گناوه براساس اصول فنی و مهندسی نیست

خلیج فارس: معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: ساخت و سازها در شهرستان گناوه براساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی نیست.

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از روابط عمومی این فرمانداری؛ حسام منصوری  مطلق در نشست با رئیس سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: جایگاه سازمان نظام مهندسی در شهرستان گناوه کمرنگ و غیر فعال است.

معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه گفت: ساخت و ساز ها متاسفانه بر اساس اصول فنی و مهندسی شهرسازی انجام نمی گیرد که باید در این زمینه تحول اساسی صورت بگیرد.

https://media.mehrnews.com/d/2018/05/18/3/2785970.jpg

منصوری مطلق بیان داشت: برای اصول شهرسازی شهرستان گناوه سیستم تعریف نشده و به  همین شیوه غلط و نادرست تخلفات متعددی تا کنون در سطح شهر گناوه صورت گرفته است.

وی بر ضرورت تشکیل کارگروه نظارت بر ساخت و سازهای شهری  در گناوه تاکید کرد و ادامه داد: شورای فنی نظام ساختمان مربوط به کل شهرستان گناوه بوده و نظارت در امر ساخت و ساز ضعف اساسی دارد.

معاون عمرانی فرمانداری شهرستان گناوه اضافه کرد: گشت نظارت ساختمانی و پلیس ساختمان در  شهرداری باید تقویت و احیا  شود.

منصوری مطلق تصریح کرد: این وضعیت برای شهر گناوه قابل قبول نیست؛ چرا که در ساخت و ساز و مبلمان شهری در شهرستان گناوه متاسفانه همخوانی و هم بادی و یکنواختی در ارتفاع و مسائل فنی در ساختمان ها رعایت نشده است.

در ادامه این نشست رئیس سازمان نظام مهندسی شهرستان گناوه اظهار داشت: عدم رعایت اصول شهرسازی توسط شهروندان و دور زدن قانون و مقررات ساخت و ساز از جمله مشکلات اساسی نظام مهندسی گناوه  است.

احمدی متذکر شد: شهرداری قوه اجرایی و توان جلوگیری از تخلفات ساختمانی ندارد و تنها به گزارشات متخلفان به کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها اکتفا می کند.

احمدی عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی شهرستان گناوه ۱۱۰ مهندس ناظر دارد که در زمینه ساخت و ساز های شهرستان که طبق و زیر نظر این نمایندگی امر نظارت را برعهده دارند و آماده ارائه ی هر گونه خدمات   برای بهسازی روند ساخت و ساز ها است