پویاسامانه

تاریخ نمایش این آگهی : 1396/02/18 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 28777572 تاریخ نمایش این آگهی : 1398/01/01 <br/> تعداد بازدید تاکنون : 49133897
کد خبر : 187007 تاریخ ثبت : 1396/11/26 21:25 نظرات تایید شده : 0

گراوند: 12 میلیارد به دانشگاه خلیج فارس بوشهر پرداخت شد

خلیج فارس: استاندار بوشهر با تاکید بر توجه ویژه زیرساخت‌های دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد تومان به این مرکز آموزش عالی پرداخت شد که افزایش اعتبارات این حوزه مورد توجه قرار دارد.

به گزارش «خلیج فارس»؛ عبدالکریم گراوند ظهر امروز در آیین جشنواره بیست و پنجمین سال تاسیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه مشارکت در کار خیر در جامعه ماندگار است اظهار داشت: دانشگاه خلیج فارس بوشهر در 25 سال پیش به عنوان یک کار خیر علمی در مرکز استان بوشهر تاسیس شد که از مصادیق شجره طیبه است.

وی، نقش مهم دانشگاه در توسعه و پیشرفت جامعه را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: دانشگاه در هر منطقه زمینه ساز توسعه و پیشرفت در ابعاد انسانی، جامعه و منطقه است و می‌تواند پیشران توسعه و آبادانی شود.

استاندار بوشهر، با اشاره به اینکه مراکز آموزش عالی در توانمندسازی علمی نیروهای انسانی نقش مهم و موثری دارد گفت: دانشگاه  مسیر توسعه و پیشرفت هموار می‌سازد و توسعه و آبادانی را بدنبال دارد.

گراوند با بیان اینکه توسعه و پیشرفت جامعه بدون دستیابی به تکنولوژی و فناوری روز امکان پذیر نیست تاکید کرد: دانشگاه خلیج فارس بوشهر در این راستا گام بر می‌دارد و توسعه شتابان استان بوشهر را بیش از پیش فراهم می‌کند.

وی، از افتخارات دانشگاه خلیج فارس بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: دانشگاه نوپای خلیج فارس توانسته در عمر 25 ساله خود به  افتخارات و موفقیت‌های قابل توجهی دست یابد که مایه مباهات ایران اسلامی است.

استاندار بوشهر با تاکید بر این نکته که حمایت از دانشگاه خلیج فارس در حوزه مدیریتی استان و وزارت علوم مورد توجه است افزود: با توجه به نقش مهم استان بوشهر در توسعه کشور باید نگاه دولت و وزارت علوم به استان بوشهر ویژه باشد.

گراوند از سرمایه گذاری 72 میلیارد دلاری در منطقه پارس جنوبی خبرداد و تصریح کرد: در حوزه صنعت، نفت، گاز، صنایع پتروشیمی و پایین دستی تاکنون به نرخ امروز بیش از 130 میلیارد دلار سرمایه گذاری صورت گرفته که  این مهم نیاز توجه ویژه به استان و دانشگاه‌های آن را دو چندان کرده است.

وی، دانشگاه خلیج فارس بوشهر را از مراکز آموزش مهم و موثر دانست و تاکید کرد: باید تلاش شود کمی و کاستی‌های این دانشگاه برطرف شود تا در تامین نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز کشور گام‌های موثرتری بر دارد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ظرفیت خوبی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر ایجاد شده گفت: سال گذشته بیش از 12 میلیارد تومان به این مرکز آموزش عالی پرداخت شد که باید کمک بیشتری در توسعه دانشگاه خلیج فارس صورت بگیرد تا در توسعه کشور گام‌های موثرتری بردارد.

منبع: تسنیم